top of page

מטפלים ומנחים יש הרבה - מה מיוחד ושונה אצלי

כמה מילים על עיקרי הדברים בדרך ההתבוננות שלי על החיים (ואיך אני עובדת עם אנשים לאורם)

ענבל מיוחס - מפגשי אדם וטבע.jpg

שנים ארוכות של לימוד, רבות מהן תוך תהליך אישי, הביאו אותי לראות את האדם תוך מס' דגשים ונקודות:
 

*  כוחות החיים, העוצמות שבנו -  נמצאים בתוכנו.

*  כל מה שקורה לנו, לא קורה במקרה, וכשמבינים ומתחברים לזה, החיים מתחילים לזרום בקלות רבה יותר ותוך פחות התנגדות.

*  הגוף והנפש קשורים בכל מחשבה ותחושה שעוברים עלינו.

*  האדם הוא חלק ממארג שלם - חברתי, משפחתי, קהילתי.

*  פסיכולוגיה חיובית, והגישות ההומניות בעיקרן, הן העומדים בבסיס הדרך שלי.

*  היה , הווה ויהיה - יש בורא ויש השגחה, וניתן לחבור ולראות את זה בחיינו, ההבנה הזו כשלעצמה היא life changing.

המפגש יכול לכלול מגע עדין, נשימות, פרחי באך, וכל מה שעוזר להתעורר ולהכיר במי שאנחנו.

בעבודתי, אני מעדיפה ואוהבת להיות בתוך הטבע, שם החיבור שלנו לעצמנו פשוט ומיידי, ושם אנחנו באופן טבעי חוזרים "הביתה". זה המקום שבו ניתן להתבונן ולתכנן שינויים בדרך הפשוטה והמדויקת ביותר, קל לחזור לשקט פנימי ולתחושות ראשוניות, כאלו שלפעמים כל החיים מחפשים. האיזון האנרגטי מתרחש, והחיבור לאלמנט המדויק לכל אחד -

מאפשרים התחדשות והטענת כוחות - מעצם השהות.

השליחות שלי - לעזור לאנשים "לחזור לשביל שלהם" ולהביאם בחזרה לביתם, זה המקום בו נמצא שמחה ואיזון. החיכוכים של החיים הם הזרזים להתפתחות. כשאנחנו יודעים לפרש אותם, מתרחש "הקסם" של החיבור.

התהליך הזה מאתגר, אבל תמיד מלא סקרנות, עניין והתרגשות.

מה המיוחד בדרך שלי ומה הדרך בה אני עובדת:

שנים ארוכות של התפתחות פנימית אישית הביאו אותי לזקק את הראייה שלי על בני אדם, ומכאן למצוא את הדרך לראות אותנו, כנשמות שבאו ללמוד את עצמן ולהיזכר מי הן ומאיין באנו לכאן, לפני הכל. 

הפוטנציאל שלנו כבני אדם הוא אינסופי. את המגבלה רק אנחנו שמים. להכיר בגודל הענק שלנו זה הפחד הכי גדול שלנו כאנשים, ואת זה אמר כבר נלסון מנדלה לפני. לי לקח זמן , ולא מעט כאב עד שהתחלתי להכיר בזה. ואני לומדת עדיין להכיר בגדולתי ללא קשר למעשים או להצלחות בעולם.

 

אני מתבוננת דרך הכלים המדהימים של ה "בריאות הטבעית" - על כל הקשור לחולי ובריאות, ואיך המזון, המחשבות, הרגשות שלנו משפיעים על החיות והבריאות שלנו - ואיך ניתן באמצעים פשוטים ובהשקעה נמוכה מאד לשנות את מצבנו הבריאותי לחלוטין.

מה מבקשת הנשמה שלנו, ולמה אנחנו לא מקשיבים - מה שמביא עלינו סבל פיזי ורגשי

את הראייה הזו אני מביאה למפגש שלי עם אנשים. אני מסתכלת עליהם ורואה את מלוא הפוטנציאל, גם אם הם עצמם עדין לא מזהים ולא רואים אותו.

אנחנו מתבוננים על הדרך בה הם מקיימים יחסים עם העולם, יחסי גומלין בהם הם נותנים ומקבלים , לרוב בלי להיות מודעים למה הם נותנים, ולרוב מתוך מקום נמוך וקורבני.

  • מתוך כך נלמד לראות מי הם במלאות, מתוך חמלה ואהבה למה שהם מביאים, מתוך קבלה לכל מעשה ומחשבה שלהם, ועוזרת להם לראות את הגבוה והאלוהי שבהם.

  • נוח לי לקרוא  לעצמי מאפשרת התפתחות, כי יותר מאימון - התהליך איתי מחבר את האדם לשורשיו, למיוחד שבו, לכוחות האמתיים והמקוריים, ולכוונה הפנימית.

  • מתוך כח ואמונה פנימית ניתן לעשות כל מה שרוצים, וניתן להגיע למטרות שאנחנו מציבים לעצמנו.

  • חלק גדול מהדרך נלקח מתוך הקבלה - דרך שאני לומדת וחוקרת בכלים שונים כבר מס' שנים.


כולנו סובלים מחוסר מודעות וחוסר ידיעה עצמית של מה שאנחנו עושים, בעיקר החלקים החיוביים. מתוך רצון לשלמות, מתוך התחרותיות והחומרנות בה אנחנו חיים, אנחנו מתכחשים לחלקים הרוחניים הגבוהים שיש בכולנו שאיתם הגענו לעולם, ושבעזרתם נוכל להגיע לכל דבר שאנחנו רוצים מתוך אהבה ובשמחה.

לצערי, אף אחד לא לימד אותנו את סודות היקום כשהיינו קטנים. יותר מכך, רובנו למדנו את שפת הסבל והאשמה,  ואיתה אנחנו יוצאים אל העולם ואיתה אנחנו הופכים הורים.

bottom of page